ERASMUS + ALIOT

Завітайте на офіційний web-сайт проекту Erasmus + ALIOT

Назва проекту ALIOT, є скороченням від офіційної назви

Internet of Things: Emerging Curriculum

for Industry and Human Applications

Початок проекту листопад 2016р., тривалість – 3 роки

Бюджет  понад 800 000 Євро

eu_flag_co_funded_pos_rgb_right-768x219Метою ALIOT проекту є забезпечення досліджень в новій області Інтернету речей (IoT) відповідно до потреб сучасного суспільства; привести університети ближче до змін в світовому ринку праці в області ICT і світової сфери освіти; дати студентам уявлення про різні профілі робочих місць в різних сферах IoT.

Метою проекту є найширше забезпечення досліджень у новій області – Інтернет речей (IoT) в Україні, відповідно до потреб сучасного суспільства, а також сприяння конкурентній спроможності і наближенню випускників українських ВНЗ та фахівців у галузі інформаційно-комунікаційних технологій до потреб та змін у світовому ринку праці.

what-is-consumer-internet-of-thingsТехнічне завдання проекту передбачає реалізацію конкретних цілей: розробку навчальних програм з конкретних дисциплін ІоТ для підготовки магістрів та докторів філософії, лабораторних практикумів, наприклад, з впровадження технологій ІоТ для екологічного моніторингу довкілля, потреб медицини, розвитку інтелектуальних ІКТ типу “розумний будинок”, “автономний автомобіль”, ІоТ в кіберфізичних системах та інших технологій. Передбачено створення багатодоменної мережі кластерів IoT з широким доступом користувачів, що сприятиме відкритому доступу до навчальних матеріалів, методик та інструментів для надання навчальних і консультаційних послуг в галузі систем IoT для різних областей застосування: потреб людини, безпеки, бізнесу, технологій. Мережа буде засобом для обміну знаннями, сприятиме підвищенню обізнаності громадськості про новітні досягнення IoT, концепції, технології і застосування.

Консорціум:

ЄС

• Університет Ньюкасла, Великобританія (UNEW)
  • Міський університет Лідса, Великобританія (LBU)
  • Коїмбрський університет, PT (UC)
  • Королівський технологічний інститут, SE (КТІ)
  • Інститут інформаційних наук і технологій інституту Національної дослідницької ради Італії, IT (ISTI-CNR)

• Національний аерокосмічний університет “ХАІ” (KhAI)
  • Чернівецький національний університет (ChNU)
  • Східноукраїнський національний університет (EUNU)
  • Одеський національний політехнічний університет (ONPU)
  • Тернопільський національний економічний університет (TNEU)